Güncel Haberler

MUT İÇİN BÜYÜK ADIM

  • 10.09.2021
  • alibalaban

Mut İlçesi tarımsal potansiyeli ile ön plana çıkarken, daha yüksek katma değerli ürünlerin de yaygın olarak üretilmesi için MUT OSB’ye Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan önemli oranda bir destek alınmıştı. Alınan bu destek ile ilgili faaliyet planlaması için toplantı yapıldı. Toplantıya Oda Başkanımız Mehmet Gürsel AYDIN, Genel Sekreterimiz Mustafa DEVAM,  TOBB Mersin Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Erkan AKTAŞ, Çukurova Kalkınma Ajansı Uzmanı Alime Kıvılcım KOZAN, Oda personelimiz Ersan CAN katılmışlardır.

Mut OSB Kalkınmada öncelikli 5. Bölge ilan edildi!

Mut OSB Kalkınmada öncelikli 5. Bölge ilan edildiğinden bölgede yatırım yapacak firmalara önemli fırsatlar sunmaktadır. Ucuz arsa fiyatları, 5. bölge teşvikleri kapsamında bulunması ve lojistik imkânlarıyla yatırımcılara önemli avantaj sunarken ilçe halkına da iş vaat ediyor.

Mut OSB için arazi satışları başladı

      Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan alınan bu destek ile Mut OSB elektrik altyapısının %25’inin tamamlanması planlanmaktadır. Tamamlanacak olan alt yapı ile en az 23 firmanın elektrik ihtiyacının giderileceği hedeflenmektedir. Alt yapı çalışmaları tamamlanan alanların satışı ile birlikte, Mut OSB alanın alt yapısının tamamının finansmanı sağlanmış olacak. Mut OSB 165 ha alan ve 90 parseli ile birlikte şimdiden yatırımcıların ilgisini çekerken, arazi satışlarına başlanmıştır.

Yeşil Dönüşüm İle Birlikte, Mut bölgede çekim merkezi olacak

Yeşil dönüşüm ile birlikte,  Mut ilçesi, mikro klima özelliği ve tamamlanacak olan Mut OSB ile bölgede çekim merkezi olacaktır. 

  • MUT İÇİN BÜYÜK ADIM

Mut Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç